Klawiatura membranowa

klawiatura membranowaJaka musi być klawiatura? Przede wszystkim wszechstronna — powinna ona doskonale sprawdzać się nie tylko w studiu redaktora lub programisty, ale także w pokoju gracza. Klawiatury mogą być wykonane z plastiku, aluminium i innych tworzyw.

Ogólna charakterystyka klawiatur membranowych

Klawiatury membranowe są klawiaturami dysponującymi przełącznikami konwencjonalnymi, natomiast klawisz uaktywniany jest poprzez dotknięcie gumowych membran. Podczas kliknięcia klawisza dochodzi do styku wydzielonej części membrany z obwodem elektrycznym. Wskutek tego następuje galwaniczne zwarcie wspomnianego obwodu w miejscu, w którym usytuowany jest klawisz.

Klawiatury membranowe są wolniejsze od swoich mechanicznych kuzynek i bardziej podatne na zużycie. Ich wytrzymałość jest jednak wystarczająco duża, ponieważ są w stanie tolerować aż 20 milionów kliknięć podczas swojego cyklu życiowego. Atutem opisanej konstrukcji jest mniejszy skok klawiszy.

Klawiatury membranowe, przewodowe RANKING

TOP Klawiatury membranowe, przewodowe Producent Cena
1Dell 580-18366DellCena
2Ravcore HurricaneRavcoreCena
3Natec Genesis RX66NatecCena
4Thermaltake ChallengerThermaltakeCena
Jaka klawiatura membranowa przewodowa?

* Klawiatury membranowe, przewodowe *

Ten rodzaj klawiatury doskonale sprawdza się wśród graczy, którzy preferują ciche, wieczorne bądź nocne pojedynki we wszelakich grach strategicznych oraz RPG, w których rozgrywki nie implikują konieczności błyskawicznej reakcji. Tego typu sprzęt wyposażony w membranę — bez względu na to, czy jest to klawiatura przewodowa, czy też klawiatura bezprzewodowa – będzie także idealnym rozwiązaniem dla wolnych strzelców pracujących na rzecz zleceniodawców rezydujących w innych strefach czasowych.

Klawiatury membranowe, bezprzewodowe RANKING

TOP Klawiatury membranowe, bezprzewodowe Producent Cena
1Logitech K270 Wireless KeyboardLogitechCena
2Sharkoon Shark Zone K15SharkoonCena
3Logitech Wireless Touch Keyboard K400LogitechCena
4HP K5510HPCena
Jaka klawiatura bezprzewodowa membranowa?

* Klawiatury membranowe, bezprzewodowe *

Klawiatury membranowe, dla graczy RANKING

TOP Klawiatury membranowe, dla graczy Producent Cena
1Ravcore HurricaneRavcoreCena
2Natec Genesis RX66NatecCena
3Natec RX69 GAMINGNatecCena
4Gigabyte Force K7GigabyteCena
Jaka klawiatura dla gracza membranowa?

* Klawiatury membranowe, dla graczy *

Przegląd dostępnych na rynku klawiatur membranowych

Ciekawą opcją dla początkujących i doświadczonych graczy jest model klawiatury A4Tech XGame X7-G800MU PS2. Przyzwoita jakość wykonania i cena, którą docenią nawet mniej zamożni gracze, są bezdyskusyjnymi walorami rzeczonego sprzętu. Ceny tego modelu zaczynają się bowiem już od kilkudziesięciu złotych. Klawiatura stanowi solidną, wodoodporną konstrukcję. Można ją podłączyć przez port USB. Posiada ona również niestandardowe klawisze, które można w dowolny sposób programować. Gracze, dla których muzyka stanowi kluczowy element rozgrywki, z pewnością docenią możliwość przypięcia słuchawek oraz mikrofonu.

Klawiatury membranowe, do laptopa RANKING

TOP Klawiatury membranowe, do laptopa Producent Cena
1Lenovo Numeric Keypad 33L3225LenovoCena
2Lenovo 0B47222LenovoCena
3Lenovo 0B47188LenovoCena
Jaka klawiatura membranowa do laptopa?

* Klawiatury membranowe, do laptopa *

Innym interesującym modelem jest Natec Genesis RX33. Gracze, którzy pragną ją nabyć, zmieszczą się w budżecie stu złotych. Sprzęt jest podświetlany, natomiast użytkownik ma możliwość regulowania intensywności podświetlenia. Udogodnieniem podczas pracy na tej klawiaturze są praktyczne podpórki na nadgarstki. Tak jak poprzedni opisany model, wspomniana klawiatura dysponuje programowalnymi klawiszami.

Klawiatury membranowe, do domu i biura RANKING

TOP Klawiatury membranowe, do domu i biura Producent Cena
1Zalman ZM-K300MZalmanCena
2Gembird KB-BT-001GembirdCena
3Natec Medusa 2NatecCena
4Tracer ShimmerTracerCena
Jaka klawiatura membranowa do domu i biura?

* Klawiatury membranowe, do domu i biura *

Propozycją dla tych użytkowników, dla których priorytetem jest kompromis pomiędzy jakością a oszczędnością portfela jest klawiatura GEMBIRD KB-BT-001. Jej atutami są niski skok klawiszy, prosty minimalistyczny wygląd oraz kompatybilność z wieloma systemami operacyjnymi z rodziny Windows, a także z systemem Mac OS. W przypadku tej konstrukcji komunikację z komputerem umożliwia technologia bluetooth.

Post Author: keyboardstyle

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *