Klawiatury komputerowe w rankingach
Klawiatura membranowa

Klawiatura membranowa

Jaka musi być klawiatura? Przede wszystkim wszechstronna — powinna ona doskonale sprawdzać się nie tylko w studiu redaktora lub programisty, ale także w pokoju gracza. Klawiatury mogą być wykonane z plastiku, aluminium i innych tworzyw.


Ogólna charakterystyka klawiatur membranowych

Klawiatury membranowe są klawiaturami dysponującymi przełącznikami konwencjonalnymi, natomiast klawisz uaktywniany jest poprzez dotknięcie gumowych membran. Podczas kliknięcia klawisza dochodzi do styku wydzielonej części membrany z obwodem elektrycznym. Wskutek tego następuje galwaniczne zwarcie wspomnianego obwodu w miejscu, w którym usytuowany jest klawisz.

klawiatura membranowa

Klawiatury membranowe są wolniejsze od swoich mechanicznych kuzynek i bardziej podatne na zużycie. Ich wytrzymałość jest jednak wystarczająco duża, ponieważ są w stanie tolerować aż 20 milionów kliknięć podczas swojego cyklu życiowego. Atutem opisanej konstrukcji jest mniejszy skok klawiszy.

Jaka klawiatura membranowa przewodowa?

Ten rodzaj klawiatury doskonale sprawdza się wśród graczy, którzy preferują ciche, wieczorne bądź nocne pojedynki we wszelakich grach strategicznych oraz RPG, w których rozgrywki nie implikują konieczności błyskawicznej reakcji. Tego typu sprzęt wyposażony w membranę — bez względu na to, czy jest to klawiatura przewodowa, czy też klawiatura bezprzewodowa – będzie także idealnym rozwiązaniem dla wolnych strzelców pracujących na rzecz zleceniodawców rezydujących w innych strefach czasowych.

Jaka klawiatura bezprzewodowa membranowa?


Przegląd dostępnych na rynku klawiatur membranowych

Ciekawą opcją dla początkujących i doświadczonych graczy jest model klawiatury A4Tech XGame X7-G800MU PS2. Przyzwoita jakość wykonania i cena, którą docenią nawet mniej zamożni gracze, są bezdyskusyjnymi walorami rzeczonego sprzętu. Ceny tego modelu zaczynają się bowiem już od kilkudziesięciu złotych. Klawiatura stanowi solidną, wodoodporną konstrukcję. Można ją podłączyć przez port USB. Posiada ona również niestandardowe klawisze, które można w dowolny sposób programować. Gracze, dla których muzyka stanowi kluczowy element rozgrywki, z pewnością docenią możliwość przypięcia słuchawek oraz mikrofonu.

Jaka klawiatura dla gracza membranowa?

Innym interesującym modelem jest Natec Genesis RX33. Gracze, którzy pragną ją nabyć, zmieszczą się w budżecie stu złotych. Sprzęt jest podświetlany, natomiast użytkownik ma możliwość regulowania intensywności podświetlenia. Udogodnieniem podczas pracy na tej klawiaturze są praktyczne podpórki na nadgarstki. Tak jak poprzedni opisany model, wspomniana klawiatura dysponuje programowalnymi klawiszami.

Jaka klawiatura membranowa do laptopa?


Klawiatury membranowe RANKING

Najchętniej wybierane klawiatury membranowe w aktualnym rankingu sprzętu w kategorii Klawiatury komputerowe.


Propozycją dla tych użytkowników, dla których priorytetem jest kompromis pomiędzy jakością a oszczędnością portfela jest klawiatura GEMBIRD KB-BT-001. Jej atutami są niski skok klawiszy, prosty minimalistyczny wygląd oraz kompatybilność z wieloma systemami operacyjnymi z rodziny Windows, a także z systemem Mac OS. W przypadku tej konstrukcji komunikację z komputerem umożliwia technologia bluetooth.

Jaka klawiatura membranowa do domu i biura?

3 Comments

  1. Polecam klawkę Modecom (tą co jest w tym ostatnim rankingu) . Jak na taką cenę (57,99zł) prezentuje się i działa świetnie! Naprawdę jest bardzo komfortowa. Jeśli ktoś nie ma żadnych większych wymagań co do klawiatury to jest to idealny sprzęt dla niego 😉 ps. rankingi wydają się być bardzo wiarygodne, a sam artykuł całkiem ok.

    Hubercik
  2. Właśnie jestem w trakcie poszukiwań nowej klawiatury i ten artykuł bardzo mi pomógł. Porównałem sobie ceny i opinie wszystkich klawek z tych rankingów i prawdopodobnie jeszcze dzisiaj zamówię Ravcore Hurricane 🙂 Bardzo mi się podoba wizualnie.

    vang
  3. Dla mnie przede wszystkim liczy się wygląd klawiatury, żeby pasowała do reszty wystroju 🙂 Jeśli chodzi o działanie klawiatur, to nie widzę praktycznie żadnych różnic, więc mi to wszystko jedno – byle ładnie wyglądała. Najbardziej do gustu przypadł mi model Logitech Wireless Touch Keyboard K400 z powyższego rankingu i prawdopodobnie go kupię 🙂

    Ula

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *