Klawiatura bezprzewodowa

Jaka klawiatura bezprzewodowa?Klawiatura bezprzewodowa, zresztą jak wszystkie tego typu urządzenia, znacząco ułatwia funkcjonowanie. Znikają dodatkowe kable, łatwiej jest utrzymać porządek, a ponadto w każdej chwili można podpiąć się pod dowolne urządzenie, będąc nawet daleko od biurka.

Klawiatury bezprzewodowe mają oczywiście swoje wady i zalety. Mogą m.in. wystąpić zakłócenia spowodowane przez inne urządzenia elektryczne, choć to raczej problem marginalny. Z drugiej strony niewątpliwą zaletą jest natomiast brak nadmiernego okablowania, tego rodzaju klawiatury są jednak nieco droższe od modeli tradycyjnych. Jak wybrać klawiaturę bezprzewodową odpowiednią do swoich potrzeb?

Sposób działania

Połączenie bezprzewodowe odbywa się na kilka różnych sposobów. Najpopularniejszym rozwiązaniem są urządzenia łączące się za pośrednictwem fal radiowych. Jednak mają one i swoje ograniczenia, jednak w domu podczas codziennego użytkowania powinny się sprawdzić. Bardziej wymagający użytkownicy mogą sięgnąć natomiast po sprzęt komunikujący się z komputerem za pomocą WiFi lub Bluetooth. Takie klawiatury cechują się o wiele lepszymi zasięgami, choć jednocześnie są droższe.

Klawiatury bezprzewodowe Bluetooth RANKING

TOP Klawiatury bezprzewodowe Bluetooth Producent Cena
1Gembird KB-BT-001GembirdCena
2Logitech K380 Multi-Device (920-007582)LogitechCena
3Microsoft Sculpt Comfort Keyboard (7N9-00022)MicrosoftCena
4Logitech K375s Multi-Device Unifying Bluetooth Smart czarna (920-008181)LogitechCena
5HP Wireless Keyboard K2500 (E5E78AA)HPCena
Jaka klawiatura bezprzewodowa na bluetooth?

* Klawiatury bezprzewodowe Bluetooth *

Coraz częściej urządzenia tego typu nie wymagają również instalowania sterowników, działają więc na zasadzie plug&play. Dzięki temu proces podłączania sprzętu ogranicza się do absolutnego minimum, czyli podpięcia nadajnika do konsoli czy komputera. Klawiatury bezprzewodowe wyposażone są najczęściej w zwykłe paluszki typu AA lub akumulatorki litowo-jonowe.

Popularni producenci klawiatur bezprzewodowych do domu, laptopa i dla graczy:
Sharkoon, Speed Link, Apple, ART, Connect IT, Gembird, Genius, Hama, HP, Lenovo, LogiLink, Logitech, Media-Tech, Microsoft, ModeCom, Omega, Rapoo, Tracer, Trust, Typhoon, Xenic.

Ciekawym rozwiązaniem są klawiatury solarne. Czerpią one energię z ogniw fotowoltanicznych, czyli paneli słonecznych, które znajdują się ponad układem klawiszy na obudowie. Co istotne, do ich zasilania nie są wcale potrzebne promienie słoneczne. W celu zapewnienie energii niezbędnej do prawidłowego działania wystarczy nawet światło fluorescencyjne. Wbrew pozorom modele takie nie są również przesadnie drogie.

Klawiatury bezprzewodowe USB RANKING

TOP Klawiatury bezprzewodowe USB Producent Cena
1Logitech K360 (920-003094)LogitechCena
2Corsair K63 Wireless (CH-9145030-NA)CorsairCena
3Logitech K270 Wireless Keyboard (920-003738)LogitechCena
4ModeCom MC-700W (K-MC-700W-100)ModeComCena
5Fujitsu LX850 Wireless Keyboard (S26381-K374-L210)FujitsuCena
Jaka klawiatura bezprzewodowa na USB?

* Klawiatury bezprzewodowe USB *

Na co zwrócić uwagę kupując klawiaturę bezprzewodową?

Jest kilka kluczowych cech, na które warto zwrócić uwagę podczas wybierania klawiatury bezprzewodowej. Przede wszystkim jest to tzw. skok klawiszy, czyli odległość, na jaką należy wcisnąć klawisz, by klawiatura odnotowała, że został on wciśnięty. Jeśli będzie on zbyt wysoki, z czasem mogą pojawić się nawet uciążliwe bóle stawowe.

Druga kwestią jest hałas. Klawiatury wbrew pozorom również mogą podczas używania wydawać niezbyt przyjemne dla ucha dźwięki, które szczególnie trudne do zniesienia są nocą. Warto o tym pomyśleć, zwłaszcza gdy pokój pracy jest jednocześnie sypialnią.

Kolejnym elementem są podkładki na nadgarstki. To ważne szczególnie w przypadku osób, które przed komputerem spędzają sporą ilość czasu. Dzięki odpowiednim podstawkom nadgarstki nie będą obolałe, a praca o wiele przyjemniejsza.

Ostatnim elementem jest obecność dodatkowych złączy. Zawsze przydaje się obecność w klawiaturze dodatkowych wejść USB, słuchawkowych czy mikrofonowych. Nigdy nie wiadomo, co w przyszłości może okazać się pomocne.

Klawiatury bezprzewodowe membranowe RANKING

TOP Klawiatury bezprzewodowe membranowe Producent Cena
1Logitech K800 Wireless Illuminated (920-002394)LogitechCena
2Logitech K360 (920-003094)LogitechCena
3Gembird KB-BT-001GembirdCena
4Microsoft Sculpt Comfort Keyboard (7N9-00022)MicrosoftCena
5Logitech K270 Wireless Keyboard (920-003738)LogitechCena
Jaka klawiatura bezprzewodowa membranowa?

* Klawiatury bezprzewodowe membranowe *

Wielofunkcjonalność

Klawiatury bezprzewodowe z łatwością można stosować do wielu różnych urządzeń, nie tylko komputerów. To z pewnością znaczne ułatwienie. W niektórych modelach już przy pomocy jednego przełącznika można zmienić sterowane urządzenie – tablet, smartfon czy komputer. Najnowsze klawiatury bezprzewodowe tego typu niekiedy wyposażone są również w podświetlane klawisze oraz panele dotykowe stworzone na wzór tych stosowanych np. w notebookach. W takim przypadku klawiatura bezprzewodowa jednocześnie pełni funkcję także i myszki, jednak za tego typu urządzenie trzeba zapłacić zwykle już nieco więcej.

Klawiatury bezprzewodowe mechaniczne RANKING

TOP Klawiatury bezprzewodowe mechaniczne Producent Cena
1HP Wireless Keyboard K2500 (E5E78AA)HPCena
2ModeCom MC-700W (K-MC-700W-100)ModeComCena
3California Access StrikeBack Iguana (CA1413)California AccessCena
4Logitech Keys-To-Go (920-006710)LogitechCena
5Gamdias HERMES P1A (16759-39000-01000-G)GamdiasCena
Jaka klawiatura bezprzewodowa mechaniczna?

* Klawiatury bezprzewodowe mechaniczne *

Post Author: keyboardstyle

3 myśli o “Klawiatura bezprzewodowa

 • Furtoss

  (5 września 2017 - 13:49)

  Ja mam klawiaturę Logitecha i jest ona genialna! Naprawdę polecam każdemu, szczególnie że zajmuję 1 miejsce w tym rankingu z czym zgadzam się w 100%! 😀 Komfort użytkowania tej klawiatury jest świetny! Cenowo też jest okej, więc nie pozostaje nic tylko ją kupić (dla tych co się zastanawiają).

 • Linez

  (10 września 2017 - 22:06)

  Kozacki artykuł 😀 Można sobie wszystko elegancko porównać i ogólnie przyjemnie się to czytało. Co do klawiatur to ja zawsze byłem zwolennikiem bezprzewodowych, tak jest po prostu wygodniej. Im mniej kabli tym większy porządek 🙂 Aktualnie korzystam z klawki Modecom i sprawuje się całkiem nieźle.

 • Wiktor

  (11 września 2017 - 11:38)

  Korzystałem w swoim życiu z wielu klawiatur i szczerze mówiąc, nie pamiętam, żeby jakaś była wybitnie słaba 😛 Klawiatura to klawiatura i tyle… różnią się trochę w wyglądzie i minimalnie w komforcie użytkowania, ale nic więcej. Takie moje zdanie. Aktualnie korzystam z HP i mogę spokojnie ją polecić 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *