Klawiatury komputerowe w rankingach
Klawiatura bezprzewodowa

Klawiatura bezprzewodowa

Klawiatura bezprzewodowa, zresztą jak wszystkie tego typu urządzenia, znacząco ułatwia funkcjonowanie. Znikają dodatkowe kable, łatwiej jest utrzymać porządek, a ponadto w każdej chwili można podpiąć się pod dowolne urządzenie, będąc nawet daleko od biurka.

Jaka klawiatura bezprzewodowa?

Klawiatury bezprzewodowe mają oczywiście swoje wady i zalety. Mogą m.in. wystąpić zakłócenia spowodowane przez inne urządzenia elektryczne, choć to raczej problem marginalny. Z drugiej strony niewątpliwą zaletą jest natomiast brak nadmiernego okablowania, tego rodzaju klawiatury są jednak nieco droższe od modeli tradycyjnych. Jak wybrać klawiaturę bezprzewodową odpowiednią do swoich potrzeb?


Sposób działania

Połączenie bezprzewodowe odbywa się na kilka różnych sposobów. Najpopularniejszym rozwiązaniem są urządzenia łączące się za pośrednictwem fal radiowych. Jednak mają one i swoje ograniczenia, jednak w domu podczas codziennego użytkowania powinny się sprawdzić. Bardziej wymagający użytkownicy mogą sięgnąć natomiast po sprzęt komunikujący się z komputerem za pomocą WiFi lub Bluetooth. Takie klawiatury cechują się o wiele lepszymi zasięgami, choć jednocześnie są droższe.

Jaka klawiatura bezprzewodowa na bluetooth?Coraz częściej urządzenia tego typu nie wymagają również instalowania sterowników, działają więc na zasadzie plug&play. Dzięki temu proces podłączania sprzętu ogranicza się do absolutnego minimum, czyli podpięcia nadajnika do konsoli czy komputera. Klawiatury bezprzewodowe wyposażone są najczęściej w zwykłe paluszki typu AA lub akumulatorki litowo-jonowe.

Popularni producenci klawiatur bezprzewodowych do domu, laptopa i dla graczy:
Sharkoon, Speed Link, Apple, ART, Connect IT, Gembird, Genius, Hama, HP, Lenovo, LogiLink, Logitech, Media-Tech, Microsoft, ModeCom, Omega, Rapoo, Tracer, Trust, Typhoon, Xenic.

Jaka klawiatura bezprzewodowa mechaniczna? Ciekawym rozwiązaniem są klawiatury solarne. Czerpią one energię z ogniw fotowoltanicznych, czyli paneli słonecznych, które znajdują się ponad układem klawiszy na obudowie. Co istotne, do ich zasilania nie są wcale potrzebne promienie słoneczne. W celu zapewnienie energii niezbędnej do prawidłowego działania wystarczy nawet światło fluorescencyjne. Wbrew pozorom modele takie nie są również przesadnie drogie.


Na co zwrócić uwagę kupując klawiaturę bezprzewodową?

Jest kilka kluczowych cech, na które warto zwrócić uwagę podczas wybierania klawiatury bezprzewodowej. Przede wszystkim jest to tzw. skok klawiszy, czyli odległość, na jaką należy wcisnąć klawisz, by klawiatura odnotowała, że został on wciśnięty. Jeśli będzie on zbyt wysoki, z czasem mogą pojawić się nawet uciążliwe bóle stawowe.

Jaka klawiatura bezprzewodowa na USB?Druga kwestią jest hałas. Klawiatury wbrew pozorom również mogą podczas używania wydawać niezbyt przyjemne dla ucha dźwięki, które szczególnie trudne do zniesienia są nocą. Warto o tym pomyśleć, zwłaszcza gdy pokój pracy jest jednocześnie sypialnią.

Kolejnym elementem są podkładki na nadgarstki. To ważne szczególnie w przypadku osób, które przed komputerem spędzają sporą ilość czasu. Dzięki odpowiednim podstawkom nadgarstki nie będą obolałe, a praca o wiele przyjemniejsza.

Jaka klawiatura bezprzewodowa membranowa?Ostatnim elementem jest obecność dodatkowych złączy. Zawsze przydaje się obecność w klawiaturze dodatkowych wejść USB, słuchawkowych czy mikrofonowych. Nigdy nie wiadomo, co w przyszłości może okazać się pomocne.


Wielofunkcjonalność

Klawiatury bezprzewodowe z łatwością można stosować do wielu różnych urządzeń, nie tylko komputerów. To z pewnością znaczne ułatwienie. W niektórych modelach już przy pomocy jednego przełącznika można zmienić sterowane urządzenie – tablet, smartfon czy komputer. Najnowsze klawiatury bezprzewodowe tego typu niekiedy wyposażone są również w podświetlane klawisze oraz panele dotykowe stworzone na wzór tych stosowanych np. w notebookach. W takim przypadku klawiatura bezprzewodowa jednocześnie pełni funkcję także i myszki, jednak za tego typu urządzenie trzeba zapłacić zwykle już nieco więcej.


Klawiatury bezprzewodowe RANKING

Najchętniej wybierane klawiatury bezprzewodowe w aktualnych rankingu sprzętu w kategorii Klawiatury komputerowe.


3 Comments

  1. Ja mam klawiaturę Logitecha i jest ona genialna! Naprawdę polecam każdemu, szczególnie że zajmuję 1 miejsce w tym rankingu z czym zgadzam się w 100%! 😀 Komfort użytkowania tej klawiatury jest świetny! Cenowo też jest okej, więc nie pozostaje nic tylko ją kupić (dla tych co się zastanawiają).

    Furtoss
  2. Kozacki artykuł 😀 Można sobie wszystko elegancko porównać i ogólnie przyjemnie się to czytało. Co do klawiatur to ja zawsze byłem zwolennikiem bezprzewodowych, tak jest po prostu wygodniej. Im mniej kabli tym większy porządek 🙂 Aktualnie korzystam z klawki Modecom i sprawuje się całkiem nieźle.

    Linez
  3. Korzystałem w swoim życiu z wielu klawiatur i szczerze mówiąc, nie pamiętam, żeby jakaś była wybitnie słaba 😛 Klawiatura to klawiatura i tyle… różnią się trochę w wyglądzie i minimalnie w komforcie użytkowania, ale nic więcej. Takie moje zdanie. Aktualnie korzystam z HP i mogę spokojnie ją polecić 😉

    Wiktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *